Ogłoszenia
OGŁOSZENIA PARAFIALNEI NIEDZIELA Adwentu - 03.12.2023

PARAFIA PW. ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA W ROBAKOWIE, UL. SZKOLNA 7

tel. 690 380 460 e-mail: jozefrobakowo@archpoznan.pl

strona internetowa parafii: www.jozefrobakowo.archpoznan.pl

Nr konta bankowego parafii: 09 9076 0008 2001 0010 8458 0001

Nr konta "cmentarnego": 30 1090 1463 0000 0001 4870 7475


Fanpage parafii - transmisje nabożeństw


1. Dzisiaj na Mszy Św. o 10.00 modlimy się ze szczególnym udziałem młodzieży z klas VII, VIII i I-ponadpodstawowej przygotowującej się do bierzmowania. Młodzież rozpocznie swoje spotkanie katechezą o godz.8.45.

2. Dziś rozpoczyna się Adwent – czas poznawania tajemnicy przychodzenia Boga do swojego stworzenia i zamieszkania pośród nas. Zapraszam do udziału w Roratach i zachęcam do podjęcia postanowień adwentowych, które mogą przynieść radość Jezusowi. Tradycją Rorat jest przygotowanie i przynoszenie przez dzieci i młodzież lampionów oraz podpisanych świadectw uczynków miłości wypisanych na przygotowanych sercach. Serca będą brać udział w losowaniu ikonek Matki Bożej Czułej zabieranych do domu. Rozważania roratnie będą dotyczyć hasła rozpoczynającego się nowego roku liturgicznego: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Temat przewodni tegorocznych rorat: Jesteś kapitanem swojej łodzi. Każde dziecko otrzyma do złożenia łódź z masztem i żaglem. W kolejne dni żagiel oraz niektóre części łodzi będą uzupełniane przez naklejki, które dzieci będą otrzymywały.

3. W najbliższym tygodniu Msze Św. roratnie będą:

- od poniedziałku do czwartku godz.18.30

- w piątek godz.17.00

- w sobotę godz.8.00 – ze śniadaniem dla dzieci i młodzieży

4. Roraty to szczególnie uroczysta modlitwa do Boga Stwórcy, z odwołaniem się do obecności i wstawiennictwa Maryi, Matki Jezusa i każdego z nas. Dlatego w Adwencie prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będą włączone w modlitwę powszechną liturgii Mszy roratniej.

5. Dziękuję Paniom, które upiekły ciasta w ramach akcji zbierania funduszy na sobotnie śniadania roratnie dla dzieci i świąteczne upominki dla naszych chorych i seniorów, których kapłan odwiedza w domu z Komunią Świętą.

6. Jutro o godz.19.30 będzie III wspólne spotkanie w ramach Rekolekcji Maryjnych prowadzących do komunii czyli wspólnoty życia z Maryją, spotkanie poprowadzi ksiądz Aleksander Werstler, rekolekcjonista z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Ksiądz Aleksander podejmie również posługę konfesjonału i Eucharystii. W piątek na Mszy Św. o 18.30 nastąpi akt oddania się Matce Bożej, a w niedzielę na dodatkowej Mszy Św. o 18.00 wspólna Eucharystia na zakończenie rekolekcji, po Mszy Św. spotkanie przy posiłku.

7. KALENDARZ LITURGICZNY - w tym tygodniu:

 • w poniedziałek 04.12.br. - I Poniedziałek Miesiąca – Rekolekcje Maryjne

  - godz.18.30 - Nabożeństwo do św. Józefa i Msza Św. w intencji osób zgłoszonych w wymieniankach rocznych. Po Mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji tych zmarłych.

  - godz.19.30 III spotkanie rekolekcyjne

 • w czwartek 07.12.br. – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła - I Czwartek Miesiąca

 • w piątek 08.12.br. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Rekolekcje Maryjne -Akt oddania się Matce Bożej

  W tym dniu zapraszam do trwania na modlitwie z Matką Bożą o godz.12.00, w tzw. Godzinie Łaski

  - godz.17.00 Msza św. roratnia

  - godz.18.30 Msza Św. z aktem oddania się Matce Bożej

8. Biuro parafialne będzie czynne w środę po Mszy Św. wieczornej i w czwartek w godz.9.00-10.00.

9. Spotkanie rodziców dzieci I-Komunijnych będzie w następną niedzielę 10.12.br. po Mszy Św. o 12.00, w kościele.

10. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą będą w grudniu przed Świętami Bożego Narodzenia w czwartek 21.12.br. Proszę zgłosić jedynie tych chorych, którzy dotąd nie przyjmowali kapłana z Komunią Św. co miesiąc lub tych, którzy przyjmowali co miesiąc, a przebywają obecnie poza domem.

11. Chrzest będzie udzielony dzieciom:

- w grudniu w drugą sobotę miesiąca tj. 09.12.br. na dodatkowej Mszy Św. o godz.16.30, w trzecią niedzielę miesiąca tj.17.12.br. na Mszy Św. o 12.00 i w II Święto Bożego Narodzenia tj. 26.12.br. na Mszy Św. o godz.10.00

Katecheza dla rodziców i chrzestnych:

- w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca, po Mszy Św. wieczornej, w salce parafialnej

12. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać po Mszach Św. w soboty i w niedziele w kruchcie kościoła. W ramach akcji Caritas Archidiecezjalnej „Wigilijne dzieło pomocy” można też nabyć świece „Caritas” w cenie 20zł i 10zł. Są już także dostępne kalendarze katolickie na 2024 rok w cenie 5zł. Opłatki, świece i kalendarze rozprowadza Parafialny Zespół Caritas.

13. Caritas zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji „Tytka Charytatywna”, poprzez którą możemy udzielić wsparcia najbardziej potrzebującym. Każdy kto chce się włączyć w to dzieło, może zabrać przy wyjściu z kościoła papierową torbę i wypełnić ją produktami spożywczymi lub środkami czystości. Wypełnione torby składamy do kosza przy chrzcielnicy. Zbiórka potrwa do 17 grudnia.

14. Polecam ofiarności Parafian składkę w przyszłą niedzielę na inwestycje parafialne. Otrzymałem już pierwszy w tym sezonie grzewczym rachunek za gaz. Dodając do tego rachunki za prąd potrzebujemy blisko 5000 zł, wszystko do zapłacenia do 13 grudnia br. Dziękuję za dotychczasowe ofiary składane osobiście i przelewem bankowym i bardzo proszę o dalszą troskę o naszą parafię.ks. Przemysław Danielczak

Proboszcz