Ogłoszenia
OGŁOSZENIA PARAFIALNENIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 04.06.2023

PARAFIA PW. ŚW. JÓZEFA RZEMIEŚLNIKA W ROBAKOWIE, UL. SZKOLNA 7

tel. 690 380 460 e-mail: jozefrobakowo@archpoznan.pl

strona internetowa parafii: www.jozefrobakowo.archpoznan.pl

Nr konta bankowego parafii: 09 9076 0008 2001 0010 8458 0001

Nr konta "cmentarnego": 30 1090 1463 0000 0001 4870 7475


Fanpage parafii - transmisje nabożeństw


1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Trójcy Świętej i będzie udzielona dzieciom I Komunia Święta: na Mszy św. o godz. 10.00 dzieciom z klasy III szkoły podstawowej w Robakowie i na Mszy Św. o 12.30 dzieciom z klasy III szkoły podstawowej w Szczodrzykowie i z innych szkół.

2. Jutro rozpoczyna się „BIAŁY TYDZIEŃ” - czas świętowania i radości z obecności Pana Jezusa w sercach dzieci, które przyjęły dziś po raz pierwszy Komunię Św.

Zapraszam dzieci z Rodzinami do uczestnictwa w wieczornych Mszach Św. i uroczystościach związanych z Bożym Ciałem. W czasie Białego Tygodnia:

 • we wtorek podczas Mszy Św. - wręczenie pamiątek I Komunii Świętej i złożenie przez dzieci daru ołtarza w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci komunijne Dzieciom Misji” organizowanej przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

 • od poniedziałku do środy będą nam towarzyszyć relikwie bł. Carla Acutisa

 • w oktawie Bożego Ciała proszę dzieci I-Komunijne o towarzyszenie Panu Jezusowi Eucharystycznemu, a dziewczynki szczególnie proszę o sypanie kwiatków podczas procesji Eucharystycznych

3. Bardzo dziękuję za ofiarowanie kwiatów do wystroju otoczenia kościoła.

4. KALENDARZ LITURGICZNY - w tym tygodniu:

 • w poniedziałek 05.06.br. - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika- I Poniedziałek Miesiąca

  - godz.18.00 Nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem do św. Józefa

  - godz.18.30 Msza Św. w intencji osób zgłoszonych w wymieniankach rocznych. Po Mszy Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji tych zmarłych.

 • w środę 07.06.br. - wigilia Bożego Ciała

  - godz.18.00 Nabożeństwo czerwcowe

  - godz.18.30Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. z Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

 • w czwartek 08.06.br. - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało

  Świąteczne Msze św.: o godz.8.00, 10.00 z procesją eucharystyczną oraz ok. godz.12.30, bezpośrednio po zakończeniu procesji.

  Przez uczestnictwo we Mszy Św. i procesji oddajmy cześć Jezusowi Eucharystycznemu, który jest wśród nas. Udekorujmy domy, wywieśmy flagi nawet tam gdzie procesja nie dociera. W Uroczystości będzie nam towarzyszył ks. Mateusz Socha, który podejmie posługę Eucharystii i konfesjonału.

  - zapraszam do duchowego przygotowania przez spowiedź św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00

  - zapraszam dziewczynki na próbę sypania kwiatków w poniedziałek i we wtorek po wieczornej Mszy Św. czyli ok.19.30. Próbę poprowadzi Pani Ania Gawron, proszę także inne mamy dziewczynek o pomoc. Można przynosić do kościoła kwiaty do sypania na procesji.

  - proszę o budowę ołtarzy w tradycyjnych miejscach i przygotowanie trasy na procesję oraz przygotowanie i niesienie sztandarów i feretronów. Bardzo proszę mężczyzn o skompletowanie zespołów osób, które będą nieść baldachim podczas całej oktawy Bożego Ciała i Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam Starszych Cechu, poczty sztandarowe i całą służbę liturgiczną oraz wszystkich wiernych do udziału w procesji.

  - Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił naszej archidiecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele.

  W kolejne dni oktawy Bożego Ciała zapraszam do osobistych spotkań z Panem Jezusem:

  - w Adoracji Najświętszego Sakramentu - w niedzielę o godz.9.00, a w pozostałe dni o godz.17.30

  - w procesjach eucharystycznych wokół kościoła – w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00, a w pozostałe dni po Mszy św. o godz. 18.30.

  Szczególnie zapraszam mieszkańców:

  • z Robakowa z obu sołectw - w piątek i środę

  • z Dachowy - w niedzielę i poniedziałek

  • z Gądek - we wtorek i sobotę

  Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek 15.06.br. o godz. 18.30 Msza Św. w intencji dzieci, które obchodzą swoją 1. rocznicę przyjęcia Pana Jezusa po raz pierwszy do swoich serc.

  Szczegółowy plan obchodów oktawy Bożego Ciała znajduje się w gablocie i na naszej stronie internetowej.

 • w piątek 09.06.br. – 50.rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego

  Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki będzie przewodniczył dziękczynnej Eucharystii w katedrze poznańskiej w sobotę 10.06.br. o godz.11.00. Uroczystość będzie transmitowana przez TV Trwam, Radio Emaus oraz TVP3.

 • w sobotę 10.06.br. – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa, patrona Archidiecezji

5. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

6. Biuro parafialne, z uwagi na Biały Tydzień i Boże Ciało, będzie w tym tygodniu nieczynne.

W przypadku nagłej potrzeby duszpasterskiej proszę o kontakt mailowy, telefoniczny lub bezpośredni po Mszy Św., w zakrystii.

7. Zbiórka ministrantów i kandydatów w środę 07.06.br. po Mszy Św. wieczornej, w kościele.

8. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą będą wyjątkowo w II Sobotę Miesiąca tj.10.06.br. od godz.9.00. Proszę zgłosić jedynie tych chorych, którzy dotąd nie przyjmowali kapłana z Komunią Św. co miesiąc lub tych, którzy przyjmowali co miesiąc, a przebywają obecnie poza domem.

9. Chrzest będzie udzielony dzieciom:

- w czerwcu 2023: w czwartą niedzielę miesiąca, tj.25.06.br. na Mszy Św. o godz.12.00

Katecheza dla rodziców i chrzestnych:

- w czerwcu br. w pierwszy poniedziałek miesiąca tj. 05.06.br. i w trzeci poniedziałek miesiąca tj.19.06.br. po Mszy wieczornej, w salce parafialnejks. Przemysław Danielczak

Proboszcz